TeisėsBiuras.LT
Vilniaus Biuras
Šiaulių Biuras
Image Alt

Tėvystės nuginčijimas/nustatymas

Vaikas turi teisę žinoti savo tėvus nuo pat gimimo. Tėvystė yra  susijusi su pagrindinėmis asmeninėmis ir turtinėmis vaiko ir tėvų tarpusavio teisėmis ir pareigomis. Vaikas įregistruojamas tuoj po gimimo ir nuo gimimo momento turi teisę į vardą ir pilietybę, taip pat, kiek tai įmanoma, teisę žinoti savo tėvus ir būti jų globojamas.

Jei vaikas gimsta mamai nesudarius naujos santuokos ir nepraėjus 300 dienų po santuokos nutraukimo, vaikas registruojamas, kaip buvusio sutuoktinio vaikas. Esant tokiai situacijai reikia nuginčyti buvusio sutuoktinio tėvystę ir nustatyti biologinio tėvo tėvystę. Tai padaryti reikia per 1 metus, po to kai sužinojote ar galėjote sužinoti apie tėvystę.

Tėvystės nuginčijimo ir nustatymo klausimas yra aktualus ne tik vaikui, bet ir tėvams arba asmenims, kurie įregistruoti kaip tėvai. Jei asmuo gimimo liudijime nurodytas tėvu, jam kyla visos iš to sekančios teisės ir pareigos, t.y. jei nesate vaiko tėvas, bet esate įrašytas, kaip tėvas, Jums kyla pareiga vaiką išlaikyti, ugdyti ir rūpintis vaiku.

Tėvystės nustatymo/nuginčijimo klausimais kreipkitės telefonu  –  8 620 58004, arba rašykite  info@teisesbiuras.lt