TeisėsBiuras.LT
Vilniaus Biuras
Šiaulių Biuras
Image Alt

Mediacija

Konfliktus norime išspręsti greitai ir neskausmingai, tačiau ar tai įmanoma?

Konfliktas nėra problema, problema yra tai, kad mes nesiekiame jų išspręsti, o reikalaujame, kad būtų patenkinti mūsų interesai. Dažnu atveju, turėdami konfliktą, samdome teisininkus, kreipiamės į teismą ir tikimės, kad teismas patenkins visus mūsų lūkesčius ir pasibaigus procesui tapsime laimingi. Deja, praktika rodo ką kitą – apytiksliai tik 4 procentai besikreipusiųjų į teismą lieka patenkinti sprendimu.

Mes siūlome MEDIACIJĄ!

Mediacija – tai alternatyvi teismui, savanoriška ir konfidenciali ginčų sprendimo procedūra, kurioje vienas ar keli tretieji nepriklausomi ir nešališki asmenys – mediatorius arba mediatoriai, padeda besiginčijantiems pasiekti priimtiną ginčo sprendimą.

Kodėl reikėtų rinktis mediaciją?

  1. Konfidencialu – tai reiškia, kad Jums nereikės eiti į teismą ir visų savo problemų, nuoskaudų ir kitų nemalonumų kelti į viešumą. Mediacija vyksta tik su pasirinktu mediatoriumi, nėra viešų teismo posėdžių ir teisme dalyvaujančių asmenų.
  2. Pasibaigus ginčui (nutraukus santuoką, pasidalinus turtą, susitarus su kaimynu) šalys su ginčo rezultatu turi gyventi toliau. Suprantame, kad daug lengviau gyventi ir bendrauti su buvusiu sutuoktiniu, su kuriuo turite bendrus vaikus, jei santuoką nutraukėte taikiai. Kad daugiau lengviau bendrauti su giminėmis, jei paveldėtą turtą pavyko pasidalinti taikiai. Kad daug lengviau bendrauti su kaimynu, su kuriuo taikiai išsprendėte nemalonius klausimus. Nei viena iš šalių neturi „primesto“ sprendimo, tik derybų keliu gautą rezultatą.

Prieš pradedant spręsti konfliktą pagalvokite ko Jūs siekiate – išspręsti konfliktą ar gauti trečiojo asmens – teismo – sprendimą, kuris nebūtinai bus toks, kuris atitiks Jūsų ar oponento lūkesčius.

Mediacijapigesnis ir greitesnis ginčų sprendimo būdas. Kreipiantis į teismą su ieškiniu, būtina mokėti žyminį mokestį. Santuokos nutraukimo atveju žyminis mokestis mokamas už prašomą padalinti turtą, santuokos nutraukimą.

Atkreiptinas dėmesys, kad jei mediacijos metu susitariate – žyminis mokestis nėra mokamas.

Kada mediacija yra būtina – nuo 2020 m. sausio 1 d. mediacija bus privaloma šeimos bylose.

Teismas ar mediacija? Visu 100% pasisakome už mediaciją. Teisme sprendimą priims už Jus, mediacijos metu sprendimą priimsite Jūs.