TeisėsBiuras.LT
Vilniaus Biuras
Šiaulių Biuras
Image Alt

Fizinio asmens bankrotas

Fizinio asmens bankrotas – tai fizinio asmens mokumo atstatymas per teismą skelbiant fizinių asmenų bankrotą. Skelbdamas fizinio asmens bankrotą asmuo privalo būti sąžiningas, t.y. skolos įgytos teisėtai, taip pat asmuo turi būti suinteresuotas maksimaliai atsiskaityti su kreditoriumi.

Pagrindinė fizinio asmens bankroto sąlygą – fizinis asmuo yra nemokus ir neturi galimybių atsiskaityti su savo kreditoriais. Asmens, norinčio išsikelti bankroto bylą skolos dydis turi siekti daugiau nei 25 MMA, bankroto procedūra gali siekti iki penkerių metų, o pasibaigus bylai likusi skolos dalis yra nurašoma ir atstatomas fizinio asmens mokumas.
Fizinio asmens bankroto procesą sudaro du etapai: pasiruošimas iškelti fizinio bankroto bylą ir fizinio bankroto bylos iškėlimas ir nagrinėjimas teisme. Bankroto bylos iškėlimui reikia tinkamai pranešti kreditoriams apie ketinimą iškelti fizinio asmens bankroto bylą ir dokumentų, bei prašymo parengimas teismui. Teismui priėmus prašymą iškelti bankroto bylą ir ją iškėlus vyksta teisminis ir procesas ir atliekami bankroto procedūros veiksmai.

Fizinio asmens bankrotas prasideda nuo asmens pareiškimo iškelti jam pačiam fizinio asmens bankroto bylą. Tokį pareiškimą nagrinėja apylinkės teismas, pagal pareiškėjo gyvenamąją vietą. Jei pareiškimas atitinka įstatymo reikalavimus teismas priima fizinio asmens pareiškimą ir skelbia bylos svarstymo posėdį dėl bankroto bylos iškėlimo arba atsisakymo ją iškelti. Priėmęs pareiškimą teismas informuoja visus kreditorius ir nuo pareiškimo priėmimo dienos visi skolų išieškojimai, turto pardavimai varžytinėse ir kt. yra stabdomi iki tol kol teismas priims sprendimą iškelti fiziniam asmeniui bankroto bylą ar atsisakyti ją iškelti.

Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės:

telefonu – 8 620 58004, arba rašykite info@teisesbiuras.lt